این مجموعه شما را به اقامت و پذیرش در روسیه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراکز پذیرش دانشجو در بهترین دانشگاهای مسکو

آنچه در این مقاله می خوانید...

چرا تحصیل در روسیهدوره تحصیلی در روسیه چقدر است؟هزینه تحصیل در مسکومدارک لازم برای تحصیل در مسکوقبل از ورود به کشور روسیه و همچنین شهر مسکو دانشجو باید مدارک زیر را تنظیم کند:نکته مهم: پس از اعزام دانشجو توسط مراکز اعزام دانشجو به روسیه اداره دانشگاه، دانشجو را مجدد به معاینات پزشکی خواهد فرستاد.ورود به روسیه 

مراکز پذیرش دانشجو در کشور روسیه از طریق این سایت و یا سایر موسسه های پذیرش دانشجو انجام می شود. روسیه یکی از بزرگترین کشور های جهان هست به طوری که 9 ناحیه زمانی دارد. در واقع می توان گفت که روسیه یکی از کشور های وسیع می باشد که بیش از نیمی از جمعیت آن دارای مدارک دانشگاهی هستند.

چرا تحصیل در روسیه

روسیه کشوری فرهیخته است و روس ها پیشینه آموزشی غنی دارند و دانشگاهای آنها شرایط تحصیلی و اقامتی راحتی برای دانشجویان فراهم می کنند و به دانشجویان در سازگاری با کشور روسیه کمک می کنند. لازم به ذکر است که بهترین دانشگاهای این کشور که رنکینگ بالایی دارند در شهر مسکو قرار دارد.
دانشگاهای مسکو به آموزش انواع مختلفی از تخصص ها در مهندسی و هم علوم انسانی و سایر علوم را در بهترین دانشگاها دارد.
روسیه بزرگترین کشور در جهان از نظر وسعت است و در 120 گروه قومی در این کشور وجود دارد و از لحاظ جمعیت نیز روسیه یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان به حساب می آید. گذشته از فرهنگ بسیار غنی و متنوع این کشور، تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه با این واقعیت که این کشور دارای 26 سایت میراث جهانی یونسکو است که باعث جذابیت بیشتربرای دانشجویان می شود. 

دوره تحصیلی در روسیه چقدر است؟

طول دوره تحصیل در روسیه بسته به رشته ای که تحصیل می کنند متفاوت می باشد. در صورتی که شما با موفقیت تحصیل خودرا به پایان رسانید، گواهی پایان تحصیلات را منطبق با استانداردهای کشور روسیه و بسته به تخصص شما صادر خواهد شد. با این پیوست مقطع شما در تمتم کشورهای اروپایی و کشورهای منطقه آموزش عالی اروپایی به رسمیت شناخته خواهد شد. قراردادهای بین المللی اعتبار مدارک تحصیلی روسیه را در سراسر جهان تضمین می کنند. تحصیل در دانشگاهای شهر مسکو برای دریافت مدارج علمی بالا و همچنین یافتن فرصتهای شغلی مناسب در ایران و یا دیگر کشورها را فراهم می نماید.

هزینه تحصیل در مسکو

تحصیل در مسکو به طور کلی ارزان تر از کشورهای اروپایی و ایالات متحده است، همانطور که می دانید هزینه تحصیل در بهترین دانشگاهای مسکو قابل قیاس با دانشگاهای کشورهای اروپایی نمی باشد. نکاتی که باید در مورد هزینه دانشگاه بدانیم:

  • دانشجو نباید دیرتر از بیست روز قبل از ورود به روسیه وجه تحصیل را پرداخت نماید.
  • بعضی دانشگاها زمان تایید صلاحیت متقاضی و قبل از صدور پذیرش قسمتی از شهریه را مطالبه می کنندکه این مبلغ پس از انجام امور پذیرش و ویزا و اعزام دانشجو به روسیه از اصل شهریه سال اول دانشجو کمتر خواهد شد.
  • امکان دریافت تسهیلات پرداخت شهریه تحصیلی و سکونت در خوابگاه دانشگاهی طی دو قسط نیز وجود دارد.
  • شهریه تحصیلی را می شود قبل از آغاز سال تحصیلی از طریق حواله نیز پرداخت نمود.
  • اگر به دلیل عدم پرداخت شهریه و یا دیگر موارد دانشجو از دانشگاه اخراج شود 

اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در مسکو

تایید مدارک فرایند به رسمیت شناختن گواهینامه های پایان دوره آموزشی در ایران است و جهت تکمیل تحصیل در کشور روسیه انجام می شود. تایید مدارک فرایند تنظیم اسناد مورد نیاز برای کشور خارجی است.

قبل از ورود به کشور روسیه و همچنین شهر مسکو دانشجو باید مدارک زیر را تنظیم کند:

  • نسخه اصلی گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه با ریز نمرات تایید شده با مهر آموزش و پرورش
  • ترجمه گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه با ریز نمرات و ترجمه به زبان روسی که ترجمه آن باید در سفارت روسیه تایید شود.
  • نسخه اصلی گواهی پایان دوره تحصیلی همراه با ریز نمرات تایید شده در وزارت علوم
  • ترجمه گواهی پایان دوره تحصیلی و ریز نمرات گواهی شده به زبان روسی ترجمه شده و ترجمه آن باید در سفارت روسیه تایید شود.
  • گواهی معاینات پزشکی که جهت دریافت ویزای دانشجویی، گواهی نامه معاینات پزشکی و گواهی پزشکی نشان عدم ایدز لازم می باشد. پس از ورود به روسیه  دانشجو باید این اسناد را به دانشگاه ارئه دهد.
نکته مهم: پس از اعزام دانشجو توسط مراکز اعزام دانشجو به روسیه اداره دانشگاه، دانشجو را مجدد به معاینات پزشکی خواهد فرستاد.

هزینه اعزام دانشجو به روسیه

ورود به روسیه 

بهترین زمان برای ورود به روسیه در ماه آگوست می باشد لازم به ذکر است که سال تحصیلی در دوره مقدماتی(پادفک) یا دوره تحصیل به زبان انگلیسی که در 20 سپتامبر(29 شهریور) شروع می شود به دانشجویان پیشنهاد می شود دیرتر از یکم نوامبر از اعزام به روسیه صرف نظر کنند.
در واقع سال تحصیلی در روسیه از 1 سپتامبر یا همون دهم شهریور ماه آغاز می شود.البته دانشجویان باید از 25-31 ماه آگوست به دانشگاه برای ثبت نام مراجعه نمایند.

زمان اعزام دانشجو به روسیه

 

 

نادیا اسکندر زاده افشار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

این مجموعه شما را به اقامت و پذیرش دانشجویان در روسیه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید