این مجموعه شما را به اقامت و پذیرش در روسیه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه

آنچه در این مقاله می خوانید...

اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه نحوه پذیرش در دانشگاه نفت و گاز "گوبکین" روسیهلیست دانشگاهای پزشکی روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایرانبررسی بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل دانشجویان ایرانیرتبه بندی دانشگاه های پزشکی روسیه

روسیه یکی از کشورهای اوراسیایی می باشد که سالانه دانشجویان زیادی را به عنوان مهاجر تحصیلی در رشته های پزشکی، مهندسی و … مورد پذیرش قرار می دهد. هزینه تحصیل در کشور روسیه نسبت به کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی پایین تر است، بر همین اساس بسیاری از دانشجویان، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه دارای روند حقوقی می باشد و به همین دلیل باید به موسسات برتر و متخصص در این حوزه مراجعه کرد.

اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه

اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه

اعزام و پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر روسیه

تحصیل در روسیه و یا در اصطلاح مهاجر تحصیلی شدن برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند، یکی از بهترین و مطمئن ترین گزینه ها می باشد.

کشور روسیه با قرار دادن امکانات ویژه و راحت به دانشجویان مهاجر، این فرصت را فراهم کرده است تا دانشجویان به آسانی در این کشور در رشته های مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.

وجود دانشگاه های برتر روسیه که مدارک آنها نیز مورد تأیید بسیاری از کشورها می باشند، موجب شده است که دغدغه افراد برای گرفتن ویزای تحصیلی کمتر شود. یکی از مزایایی که تحصیل در دانشگاه های روسیه برای متقاضیان به همراه دارد، این است که گرفتن ویزای تحصیلی نیاز به زمان زیادی ندارد و می توان کمتر از 4 ماه این ویزا را گرفت.

دانشجو باید برای پذیرش در دانشگاهی عالی و متناسب با بودجه و رشته تحصیلی خود، با کارشناس برتر موسسات معتبر مشورت کرده و با نظر وی، انتخابی درست و مطمئنی را انجام دهد. 

حال این سوال مطرح می شود که برای پذیرش در دانشگاه های روسیه چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ مدارک کلی شامل موارد زیر است:

 • مدرک دیپلم همراه با پیش دانشگاهی
 • ترجمه روسی و یا در برخی موارد ترجمه انگلیسیِ دانشنامه مقطع و یا مقاطع قبلی به انضمام ریز نمرات آن
 • اسکن پاسپورت و ترجمه آن به زبان روسی (برخی موارد نیاز به ترجمه ندارد)
 • مدرک زبان (در صورت امکان)
 • رزومه
 • توصیه نامه تحصیلی (برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا)
 • پروپوزال (برای مقطع دکترا) که نشان دهنده زمینه های مورد علاقه تحقیقاتی برای مقطع دکترا است.
 • مقالات و کنفرانس ها (برای مقطع دکتری)
 • مدرک پادفک (برای تحصیل در رشته های پزشکی)

نحوه پذیرش در دانشگاه نفت و گاز “گوبکین” روسیه

نحوه پذیرش در دانشگاه نفت و گاز

رشته مهندسی نفت و گاز یکی از برترین رشته های جهانی می باشد که بعضی از کشورها مانند روسیه، آمریکا و کانادا این رشته را بالاتر از رشته هایی مانند حقوق و پزشکی می دانند.

افرادی که علاقه بسیار زیادی به رشته های مهندسی نفت و گاز دارند، می توانند تحصیل در دانشگاه و نفت و گاز گوبکین را انتخاب کنند.
از آنجایی که کشور روسیه دارای منابع زیادی از نفت و گاز می باشد و این دو ماده در جهان جایگاه بسیار بالایی دارند، بنابراین این کشور دانشگاهی اختصاصی در این زمینه برای دانشجویان خود و یا دانشجویان مهاجر فراهم کرده است.

گوبکین از دانشگاه‌های مطرح روسیه و جهان در حوزه نفت و گاز می باشد. بر اساس آمارهای اعلام شده اساتید این دانشگاه از برترین مدیران شرکت های نفتی معتبر در سراسر دنیا می باشند.
سالانه حدود یازده هزار دانشجو از 46 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه گوبکین به نام دانشگاه ملی شهر مسکو نیز معروف است. در این دانشگاه رشته های دیگر مانند مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و … که مرتبط با نفت و گاز می باشند، نیز وجود دارد. 

جهت اطلاع از نحوه پذیرش در دانشگاه گوبکین روسیه می توانید از مشاورین برتر کمک بگیرید تا بهترین راهنمایی ها را به شما ارائه دهند.

لیست دانشگاهای پزشکی روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

لیست دانشگاهای پزشکی روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی رشته هایی هستند که متقاضیان زیادی دارند. تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های روسیه دارای مزایای زیر است:

 • دانشجو نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.
 • دانشجویان می توانند در روسیه دوره زبان و آمادگی برای آزمون ورودی پزشکی را سپری نمایند.

بهتر است بدانید که اگر می خواهید مدرکتان مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد، باید به زبان روسی تحصیل کنید. تحصیل به زبان روسی دارای هزینه پایینتری نسبت به انگلیسی است و همچنین برای اخذ بورس تحصیلی شرایط راحت تری ایجاد می شود. 

برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی، باید فهرست دانشگاه‌ها در روسیه که در این رشته ها معتبر می باشند را از موسسات رسمی و بر اساس آخرین لیست وزارت بهداشت ایران استعلام کنید. 

برای ورود به رشته های پزشکی در روسیه نیاز به گذراندن دوره پادفک و یا کورس صفر در روسیه می باشد. این دوره شامل دروس علوم پایه دبیرستان های ایران است و بین 9 تا 12 ماه زمان می برد. بعد از شرکت در این دوره، دانشجو باید در آزمون دانشگاه مربوطه شرکت کند و نمره حد مجاز را به دست آورد. 

بررسی بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل دانشجویان ایرانی

بررسی بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل دانشجویان ایرانی

اعزام دانشجو به روسیه برای ایرانیان به دلیل رابطه سیاسی خوب بین دو کشور، امری دشواری نیست. ولی با این وجود دانشجو و متقاضی برای تحصیل در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، باید از صفر تا صد تحصیل در روسیه که شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه، مدارک مورد نیاز و … می باشد را به خوبی بداند. 

بهترین دانشگاه های روسیه جهت تحصیل در کلیه رشته های فنی، پزشکی و … برای دانشجویان ایرانی در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ، کازان و تامسک قرار دارند. دانشجو باید حتما بر اساس رشته تحصیلی خود، دانشگاهی که دارای تاییدئه قطعی می باشد، را انتخاب کند. 

تحصیل در رشته های زیر در بهترین دانشگاه های روسیه امکان پذیر می باشد:

 • علوم پایه
 • علوم ریاضی و فیزیک
 • علوم شیمی
 • هوا‌فضا، فنی و مهندسی
 • نانوتکنولوژی
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی
 • علوم هنر و موسیقی

رتبه بندی دانشگاه های پزشکی روسیه

رتبه بندی دانشگاه های پزشکی روسیه

روسیه یکی از کشورهایی در جهان می باشد که دارای سیستم عالی آموزشی و دانشگاهی می باشد. هدف این کشور پرورش دانشجویان در رشته های تحصیلی عالی مانند پزشکی و … است.

رنکینگ دانشگاه های روسیه در رشته های پزشکی، دارای رتبه های بسیار عالی در جهان است. حدود 30 دانشگاه خوب پزشکیِ جهان، در روسیه قرار دارند که 10 مورد آنها بسیار برتر می باشند.

از دانشگاه های برتر روسیه در زمینه رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توان به دانشگاه ها و آکادمی هایی که در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ قرار دارند، اشاره کرد.
اگر شما بعد از ادامه تحصیل قصد دارید که به ایران برگرید، باید دانشگاهی را انتخاب کنید که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد.

بهتر است بدانید که تحصیل در رشته پزشکی در روسیه 7 سال و دندانپزشکی 5 سال، به طول می انجامد. بیشترین هزینه مربوط به رشته پزشکی و کمترین مربوط به رشته داروسازی می باشد. 

نادیا اسکندر زاده افشار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

این مجموعه شما را به اقامت و پذیرش دانشجویان در روسیه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید